Vaří, pečou, ochutnávají a inspirují zdravými recepty

Dvě Báry, Petr a Jana – čtveřice, která inspiruje desítky, možná stovky tisíc českých domácích kuchařek/ů ke změně v rutinním jídelníčku. A učí je, jak chutně zapojit zdravé potraviny do každodenního života. Možná je znáte z facebookové stránky Jíme zdravě, nebo vaříte podle jejich webu. Mají na kontě dvě nádherné kuchařky a letos chystají třetí. Jakou? I to se dočtete v rozhovoru.

Kde hledáte inspiraci pro nové recepty?

Bára Hlubučková: Od samého začátku přetvářím svoje oblíbené recepty tak, aby byly zdravější nebo z kvalitnějších surovin. Vyrostla jsem na babiččině stravě, kterou sice zbožňuju, ale celý život sportuji a po guláši se šesti zrovna neuběhnete maraton. Od té doby, co žiji v Dánsku, začínám přičichávat také ke skandinávské kuchyni. Od té naší se liší zejména tím, že kombinuje různé druhy zeleniny a koření. Zapojila jsem se do pár kurzů v Kodani, takže myslím, že se můžete těšit i na další recepty inspirované severem.

Vylepšujete každý recept tak dlouho, dokud s ním nejste spokojení, nebo se některé na webu ani neobjeví, protože je v procesu ochutnávání vyřadíte?

Bára Hlubučková: Přesně tak. Hlavně když vařím několikrát ty samé recepty a vařím celý týden v kuse, tak úplně nedůvěřuji svým chuťovým pohárkům. Recept jde k Petrovi spolu s celou jeho rodinou, která nadšeně ochutnává, pak k Báře, která přidá i odbornější nadhled, a nakonec se recept společně s připomínkami vrátí zpět ke mně.

Napadá mě taková holčičí otázka – bojujete s váhou, když tak často vaříte, ochutnáváte, vylepšujete…?

Bára Kravková: Je to docela boj. Ani jedna bohužel nejsme ten typ ženy, která do sebe může cpát jídlo horem dolem a není to na ní vidět. Nejvíc jsme si asi užily při přípravě kuchařek – za pár měsíců jsme musely několikrát uvařit a nafotit 240 receptů, někdy to bylo dokonce až sedm různých jídel denně. A přece to člověk jen tak nevyhodí, že jo… 😊 Samozřejmě jsme se snažily to rozdávat kamarádům i rodině, ale musím říct, že doteď trochu bojujeme s těmi kily, které jsme za tu krátkou dobu nabraly.

Bára Hlubučková: Poslední rok byl opravdu složitý. Jíst tři dny dorty, pak tři dny nic, a pak se vrátit k muffinům nebo k něčemu podobnému, není nic, za co by mi moje tělo úplně děkovalo. Ale už se pomalu vracím do režimu. Trénuji, takže musím být pořád fit, a přiznávám, že po týdenním pečení koláčů je dost těžké celou lekci zvládnout. Každopádně s třetí kuchařkou jsme si daly předsevzetí, že kila nabraná v obou dílech půjdou dolů. 😊 Jinak budeme muset přejmenovat kuchařku na „Jíme nepřetržitě“. Přeci jen představujeme zdravý životní styl a musíme jít příkladem.

Co se týče kvality jídla, máte asi laťku docela vysoko. Všímáte si profesní deformace, když se jdete najíst do restaurace?

Bára Kravková: Tak to rozhodně. Občas si připadáme už trochu postiženě. 😀 Pokaždé, když spolu jdeme na jídlo, od sebe všichni ochutnáváme, zjišťujeme, o jaké suroviny se jedná, a přemýšlíme, jestli by se to nedalo nějak modifikovat pro naše recepty. Já osobně jsem docela náročný strávník. Poznám, když je jídlo z mrazáku a není čerstvé a mám ráda výrazné chutě. Bohužel mám také vlastnost soudit restauraci hned po první návštěvě. Pokud mě zklamou napoprvé, málokdy se tam vrátím znovu.

Bára Hlubučková: Myslím, že s Bárou jsme celkem postrach všech restaurací. 😀  Sice nejsme profesionálové, ale po pár letech vaření a ochutnávání v různých koutech světa jsme se projedly k tomu, že můžeme Petra náležitě poučit o tom, že to, co zrovna jí, mu prostě nemůže chutnat a že máme pravdu. 😀

Co považujete za základ zdravého stravování a co naopak za největší hřích, kterého už byste se nedopustili?

Bára Kravková: Nejdůležitější jsou základní a čerstvé suroviny – to je mantra, kterou opakujeme pořád. Žádné hotové omáčky, dochucovadla nebo polotovary a mražená jídla. Sice se to nejdřív může zdát složité, ale pro začátek existuje spousta jednoduchých jídel z pár základních surovin, které jsou vynikající. Pak už to jde samo. Já už bych se určitě nikdy nepustila například do sacharidových vln nebo práškové diety. Tyto diety sice můžou krátkodobě fungovat, co se hubnutí týče, ale jsou extrémně náročné pro organismus a ve většině případů končí jojo efektem.

Bára Hlubučková: Naprosto souhlasím. Jsem ráda, že jsme se opustili i od „Fitness receptů“, na kterých byla aplikace pár let zpátky postavena. A čeho bych se nedopustila? Toho, co se mi stalo při přípravě kuchařek. Neměla jsem půl roku pořádné jídlo, jen jsem ochutnávala nebo jedla za pochodu.

Všechna jídla máte moc pěkně nafocená. To taky zvládáte sami?

Bára Kravková: Tak to moc děkujeme za pochvalu, všechny fotky v kuchařkách jsou naše vlastní. 😊

Jíme zdravě_

Jak a kdy jste se jako tahle gastro skupinka vlastně dali dohromady?

Petr Novák: S Barčou Hlubučkovou jsme se dali dohromady v srpnu roku 2015 a od té doby nepřetržitě spolupracujeme. Zpočátku se jednalo převážně o přípravu receptů, která se postupem času posunula i v natáčení videoreceptů, se kterými jsme začali v nedávné době a chceme se jí v budoucnu více věnovat. Nyní se Barča začíná více věnovat i grafice. Barča Kravková se přidala v prosinci roku 2016. Začala u nás focením a foodstylingem receptů pro 1. díl tištěné kuchařky. Při spolupráci panovala skvělá atmosféra a spokojenost na všech stranách, takže jsme ve stejném složení stvořili i 2. díl kuchařky. Od ledna letošního roku se Barča přidává do týmu na větší úvazek a bude se mimo focení a foodstyling věnovat také přípravě obsahové a komunikační strategie a dalším činnostem.

Kolik jídel máte aktuálně na webu?

Petr Novák: Na webu máme aktuálně kolem 800 receptů. V aplikaci je ještě 300 bonusových receptů, které jsou přístupné uživatelům prémiové verze.

Poměrně nedávno jste vydali knížku Jíme zdravě s Fitrecepty. Vybírali jste do ní už hotová jídla, nebo některé recepty vznikly speciálně pro knihu?

Petr Novák: První díl kuchařky obsahuje 120 zdravých receptů, ze kterých je 90 zcela nových – určených pouze pro kuchařku. Dále jsme vybrali 15 nejlepších receptů z prémiové verze a přidali 15 nejoblíbenějších receptů z webu. Ve 2. dílu kuchařky je  rovněž 120 receptů. Ty jsou všechny originální a nalézt je můžete jen v této kuchařce.

Plánujete v budoucnu další knížku? Byla by stejně/podobně zaměřená?

Petr Novák: V tomto roce bychom rádi vydali 3. kuchařku. Pravděpodobně se nebude jednat o 3. díl navazující na předchozí, nýbrž o kuchařku s konkrétní tématikou. V následujících měsících budeme sbírat zpětnou vazbu od našich fanoušků a na základě ní se rozhodneme pro jedno z témat, nad kterými aktuálně uvažujeme.

(Foto z archivu týmu Jíme zdravě)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s