Super aplikace pro (nastávající) maminky

Nevím jak vy, ale já u mobilu trávím určitě více času než nad knížkami a časopisy. Proto jsem si i v těhotenství stahovala informace o vývoji mimika právě do telefonu skrze různé aplikace. Zmíním aplikace šikovné jak pro těhotné, tak i pro novopečené a maminky. Vlastně pro všechny mámy.

dsc04274.jpg

WomanLog a WomanLog Pregnancy

WomanLog je menstruační kalendář v aplikaci, do které si můžete zaznamenat nejenom všechny podstatné informace, jako je třeba délka cyklu, ale i dalších tisíc, které by vás možná ani nenapadly. Kromě vlastní poznámky, kterou lze zapsat k jakémukoliv dni, si v kalendáři také přehledně vyznačíte období menstruace včetně doplňujících symptomů, váhy, nálady atd. Pokud plánujete otěhotnět, oceníte možná taky záznam bazální teploty a dalších podrobností. Aplikace za vás také propočítá pravděpodobné plodné dny a ovulaci, ale z vlastní zkušenosti nedoporučuju se tím řídit. Já jsem otěhotněla úplně jindy, než by mi aplikace poradila navzdory všem (ne)pravděpodobnostem. 😉

Ve WomanLog si můžete nastavit režim těhotenství. Ten vám nabídne ke stažení další dvě aplikace. Nejdřív vás bude zajímat WomanLog Pregnancy, kde se vám budou zaznamenávat těhotenské týdny vždy s krátkým popisem toho, jakým vývojem miminko aktuálně prochází. Opět je šikovné, že si k jednotlivým dnům můžete poznamenat, jak se cítíte, pohyby mimča, narůstající obvod v pase, váhu… což se někdy hodí na poradně u lékaře. Nalijme si čistého vína, těhotenství není zrovna nejbystřejší období a paměť taky občas stávkuje, takže jakékoliv dohledatelné poznámky jsou k nezaplacení.

Baby

Třetí ze série WomanLog je aplikace Baby. Ta je jako jediná v angličtině. Pokud vám cizí jazyk nevadí, v aplikaci Baby si můžete průběžně číst, co by děťátko v daném vývojovém období už teoreticky mělo zvládat. Stejně jako u dvou předchozích aplikací jde i zde do kalendáře zaznamenávat různé informace týkající se např. spánku, váhy, teploty, koupání apod.

Já jsem využívala hlavně dvě předchozí aplikace, po porodu si v tom už tolik nelibuju – asi na to hlavně není čas. Nicméně i tahle dětská verze mi přijde praktická, pokud se svým dítětem máte nepravidelný chaotický režim nebo řešíte nedej bože nějaké zdravotní problémy, všechno si rychle a přehledně zaznamenáte do telefonu, který máte vždycky u sebe. Jedinou, ale neskutečně! otravnou věcí jsou ve všech třech zmíněných aplikacích neúnavně vyskakující reklamní bannery. 👎

Nutrimimi

Nutrimimi je za mě asi TOP aplikace, protože v ní rychle zjistíte základní informace k období, kterým zrovna procházíte, a nabízí příjemné počtení. Je skvělá od 1. týdne těhotenství až do tří let věku dítěte. Týden po týdnu v ní najdete popis vývoje plodu, po porodu pak info k vývoji v jednotlivých měsících. Kromě toho jsou v aplikaci i různé tematické článečky týkající se výživy, přípravy na porod, porodu samotného a následně péče o dítě. Jsou přehledně a pěkně psané a přinášejí užitečné tipy – zvláště pro maminky s prvním dítětem.

Pregnancy Tracker & Baby App

Úžasná aplikace v angličtině, do které jsem se moc ráda v těhotenství dívala hlavně kvůli autentickým obrázkům miminka. Pro názornost u každého týdne vidíte, jako které ovoce je dítě aktuálně velké, a zároveň si prohlédnete detailní vizualizaci, jak uvnitř bříška zhruba vypadá. Některé pojmy jsou v cizím jazyce oříškem, který bez slovníku člověk těžko rozlouskne, ale stojí za to si pár slovíček přeložit a aplikaci v telefonu mít, protože  nabízí také krátká informační videa opět s autentickou vizualizací vývoje. Podobně jako u české apky Nutrimimi vám Pregnancy Tracker & Baby App servíruje tematické články. Chodí jako newsletter do mailu. Pamatuju si na jeden, kde maminky popisovaly, k čemu by přirovnaly porodní bolesti. Zaujalo mě, jak je každá vnímala úplně rozdílně! Stejně tak jejich intenzitu. Pokud si aplikaci oblíbíte a angličtina vám nedělá problém, nemusíte si ji mazat ani po porodu a můžete sledovat vývojové aktuality miminka tam.

 

Tohle jsou tedy aplikace, které zaujaly mě, hodně jsem je využila a ráda se k nim ve chvilkách volna vracím. Na závěr bych jen chtěla krátce doplnit něco, co každá máma sama pozná – vývoj dětí je hodně individuální. Každý ten malý člověk je naprostý originál, takže veškeré informace o tom, co by v tom či onom měsíci měl zvládat, jsou ryze orientační.

Každé dítě je v něčem pozadu, v něčem jiném napřed a něco zvládá přesně podle tabulek… Někdy jsou rozdíly obrovské. Například dcera mé kamarádky se sama postavila už v šesti měsících, kdy se miminka běžně teprve přetáčejí na břicho. Celý motorický vývoj měla od narození posunutý o několik měsíců dopředu… Moje máma zase vzpomíná, jak se mnou musela v půl roce začít cvičit Vojtovku, protože jsem se ještě nepřetáčela. A pak to přišlo během dvou týdnů jako by nic. Pokud jste pečlivka (jako třeba já), doporučuju zajít jednou za čas na preventivní kontrolu k fyzioterapeutovi, aby zhodnotil, že miminko dělá adekvátní pokroky, případně vám poradil pár jednoduchých cviků, kterými dítě (i formou hry) můžete motivovat a podpořit. Dá vám to klid, že nic nepodceňujete, nezanedbáváte… Vnitřní jistota je důležitá, děti z nás fakt všechno vycítí.

Hlavně milujme své děti takové, jaké jsou, a věnujme jim dostatek času a trpělivosti na to, aby dozrály ve vlastním tempu. ❤

2 komentáře Přidejte váš

 1. Tereza napsal:

  Ja pouzivala Pregnancy (by Amila) a to bylo fajb, v angličtině s obrazky ovoce a vzdy par info o vyvoji ale i treba doporucenych potravinach pro me.

  Doporucuju taky aplikace na mereni kontrakci, ja myslela ze je to blbost ale nakonec jsem podle toho jela do porodnice, pocita to delku a pauzy a dela to takovy přehledný graf co a jak 🙂

  No a teď s trimesicni jsem rada ze obcas stiham proletet facebook 😀

  To se mi líbí

  1. mommyofoli napsal:

   Ty appky na kontrakce jsou hodně populární, to je pravda! Já jsem měla taky nějakou staženou, ale nakonec jsem ji nezkusila. Co jsem zkoušela a přišlo mi úplně na nic, bylo pár aplikací na měření srdečních ozev mimča. To u mě teda nefungovalo, možná to bylo tím, jak byl malej natočenej, nevím, ale ty bych si znovu asi nestahovala. 🙂

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s